052-3002525

מעבר דירה

נהוג לחשוב כי שירותי מעבר דירה כוללים בעיקר סידור בית לאחר מעבר דירה, אבל האמת היא, שאחד החלקים הכי חשובים של מעבר דירה הוא דווקא ארגון כל הפריטים והרהיטים בצורה מסודרת – לפני המעבר. 

למה זה כל כך חשוב ואיך עושים את זה נכון? צוות MULTI-WAY עם כל ההסברים המקצועיים.

מה כוללים שירותי מעבר דירה?

אנשים שעומדים בפני תהליך מעבר דירה, הם בדרך כלל מאוד טרודים, עמוסים ובעיקר מודאגים – איך אפשר להסתדר עם כל הארגזים מסביב? איך אפשר לארוז ובכל זאת להשאיר את מה שצריך ליום יום? 

איך מתחילים לפרוק בלי בלגן ובלי להשתגע ובכלל – איך עושים את כל התהליך הזה ועוברים אותו בשלום? שירותי מעבר דירה של MULTI-WAY נותנים מענה מקצועי ואיכותי לכל השלבים של מעבר דירה – החל במתן שירותי אריזה ופריקה וארגון הבית החדש, או רק חלק מהם.

אז איך עושים את זה?

סידור בית לאחר מעבר דירה - קצת כמו לנסוע לחו"ל

קודם כל, לגבי שימוש בחפצים יום יומיים חשובים – בגדים שאתם צריכים ביום יום, כלי מטבח, צעצועים לילדים, אבל גם ספרים ומחברות לבית הספר, ציוד בסיסי למקלחת ועוד. את כל הדברים האלה מומלץ לארוז אחרונים – אחרי שסיימתם לארוז את כל הפריטים הפחות שימושיים, אלה שאתם לא צריכים ביום יום ויכולים להסתדר בלעדיהם גם כמה ימים טובים.

אלה גם הפריטים שכדאי לפרוק ראשונים, אבל אנחנו יודעים שזה לא תמיד אפשרי, כי אולי עוד לא הרכיבו לכם את כל הארונות, אולי אתם עדיין צובעים את המטבח וכן הלאה. לכן כדאי להתייחס לימים הראשונים בבית החדש קצת כאילו שאתם בטיול קמפינג – להסתדר עם כלים חד פעמיים אם אפשר, להזמין אוכל מבחוץ עד שיסדרו לכם את הכיריים, לעשות שימוש חסכוני בבגדים וכן הלאה – עד שכל מה שאתם צריכים יעמוד במקום בצורה מסודרת.

את חפצי הערך והתכשיטים היקרים כדאי כמובן לקחת אתכם ולא להעמיס במשאית הובלה, גם אם זה לא הכי נוח. לבסוף – מומלץ לתכנן את המעבר לבית החדש לימים של אמצע השבוע, כשהילדים נמצאים במסגרות, או לשלוח אותם לקרובי משפחה – עד שתסיימו לסדר.

מעבר דירה

מיון ואריזה - החלק הכי חשוב בשירות מעבר דירה

דווקא ארגון, מיון ואריזה, עוד בבית הישן, הם השלבים הקובעים איך תיראה הכניסה שלכם לבית החדש ועד כמה יהיה לכם קל לסדר את החפצים בחדרים ובארונות. מיון יסודי ומעמיק מאפשר לכם להיפטר מחפצים מיותרים, מצמצם את הכמות של הארגזים שאתם צריכים לקחת אתכם וגם מקל עליכם בשלב הסידור בבית החדש, כי את החפצים שאתם לא צריכים, כבר תרמתם או זרקתם.

בשלב האריזה, חשוב לכתוב על כל ארגז – לא רק מה הוא מכיל, לא רק לציין אם יש בתוכו דברים שבירים, אלא גם ובעיקר – לאיזה חדר בבית החדש הוא מיועד. כך אתם יכולים מראש לבקש מהמובילים להעביר כל ארגז לחדר המיועד לו, כדי לחסוך לעצמכם עבודה של סחיבה וסידור ארגזים.

שירותי מעבר דירה מקצועיים שמים דגש על שלב המיון והאריזה בדיוק בשביל המטרות האלה, אבל עושים את המיון ביחד אתכם, כדי שאתם תחליטו מה עובר אתכם ומה נשאר מאחור.

סידור בית לאחר מעבר דירה עם הרבה תשומת לב

נכון שאתם רק רוצים כבר לפרוק את הארגזים ולפנות את הקרטונים הריקים החוצה. נכון שאתם כבר רוצים לראות את כל הבגדים בארונות ואת כלי המטבח בארונות המטבח, אבל אם תקדישו מחשבה וקצת יותר זמן בסידור ארונות מלכתחילה, תקפידו להניח חפצים ובגדים רק במקום המיועד להם בצורה מסודרת, תקבלו בית מאורגן ונעים, שקל יותר להתנהל בתוכו. 

קחו אתכם לכל מקום שקית אשפה ריקה, כדי שתוכלו לזרוק לתוכה את הניירות שאיתם ארזתם חפצים שבירים. הוציאו מהבית לעיתים תכופות ארגזים ריקים ושקיות אשפה מלאות, כדי לפנות מקום. אפשר לפתוח את הקרטונים הריקים עם סכין יפנית, כדי למעוך אותם לקרטונים שטוחים שלא תופסים מקום רב.

ולא פחות חשוב – התאזרו בהרבה סבלנות ותנשמו עמוק – סידור בית אחרי מעבר לוקח זמן.

איזה חדרים לסדר קודם?

הקו המנחה העיקרי הוא – לסדר קודם את מה שאתם הכי צריכים ביום יום ורק אחר כך לסדר את הדברים המשמשים אתכם בתדירות יותר נמוכה. לכן, בזמן סידור הבית לאחר מעבר דירה, אפשר ממש לתעדף את החדרים לפי רמת שימושיות, או דחיפות שלכם באופן אישי, או להיעזר בסדר העדיפויות המקובל על רוב המשפחות:

 

  • חדרי ילדים – כדי שהילדים יקבלו את הפינה השקטה שלהם, עם החפצים המוכרים שלהם, כדי שיוכלו להשתלב כמה שיותר מהר בשגרה החדשה וגם פחות יפריעו לכם לסדר את הבית.
  • מטבח – אצל רוב המשפחות בישראל זהו החדר הכי חשוב בבית. הכנת אוכל בבית החדש ממלאת את הבית בריחות נעימים, מעניקה לו תחושה של בית, מעניקה לכם נחמה ומרגיעה, אחרי ימי המעבר הסוערים. בנוסף, מטבח הוא פשוט חדר פונקציונלי וחשוב שהוא יהיה מאורגן בהקדם האפשרי. אפשר לסדר קודם את המכשירים והכלים השימושיים ביותר ורק בשלב מאוחר יותר – את הכלים שאתם לא ממש חייבים כרגע.
  • חדרי שינה – מעבר דירה הוא תהליך מעייף לכל הדעות לכן חשוב שיהיה לכם מקום נוח ומסודר להניח בו את הראש ולישון שינה טובה בכל לילה – גם בלילה הראשון. את הבגדים בארונות אפשר לסדר בשלבים – להתחיל קודם עם הבגדים שצריך ליום יום ורק בשלב מאוחר יותר לפרוק את הבגדים שאתם צריכים לעיתים רחוקות, אפשר גם להיעזר בשירותה של מסדרת ארונות.

לסיכום

שירותי מעבר דירה נועדו כדי להקל עליכם קצת (או הרבה – תלוי בכם…) לקראת אחד התהליכים המורכבים והמתישים ביותר שיש. אם גם אתם רוצים לעבור את זה בשלום ואפילו להנות מהדרך – צרו קשר עם הצוות של MULTI-WAY ונשמח לעמוד לרשותכם!