052-3002525

סידור ארון מטבח – טיפים לסידור המטבח שיעשו לכם פסח כל השנה!

אם גם אתם יודעים איך זה לפתוח את ארון המטבח ולגלות שם ערימות של סירים, מכסים מפוזרים וחוסר התאמה מוחלט בין המכסים של קופסאות הפלסטיק לבין קופסאות מסוגים שונים, או שאתם בעיצומו של מעבר דירה, אתם חייבים לקרוא את המאמר הבא. צוות multiway עם סודות המקצוע שיעשו לכם סדר במטבח.

סידור מטבח מקצועי מתחיל עם סידור ארונות מטבח

הרבה מקום אחסון – זה מה שרוב האנשים רוצים במטבח שלהם.

אבל האמת היא, שאם אתם רוצים שיהיה לכם מסודר ונוח כל השנה, בארונות המטבח, אתם צריכים סידור ארונות מטבח, ששם דגש על מטרה עיקרית חשובה אחת – כל מה שיש בתוך הארונות צריך להיות נגיש. את זה אפשר להשיג בשתי דרכים עיקריות:

 1. כל הפריטים בתוך ארונות המטבח צריכים להיות מסודרים ומתואמים (מכסים וסירים)
 2. כל מה שיש בתוך הארונות צריך להיות בהישג יד, כדי שלא תצטרכו להפוך הכל כשאתם מחפשים משהו, או מכניסים כלים נקיים.

לכן, סידור פנימי של ארונות מטבח צריך להיעשות בצורה חכמה ומחושבת, במידה וסידור הוא לא הצד החזק שלכם, תוכלו להיעזר בשירותה של מסדרת ארונות.

סידור ארון מטבח

סידור פנימי של ארונות מטבח - איך ליצור נגישות אופטימלית?

נגישות ופונקציונליות הולכות ביחד. אם הכל נגיש, יש לכם מטבח פונקציונלי (שנוח ונעים להשתמש בו). אם לא – קשה למצוא את הדברים שאתם צריכים, הכל מבולגן בתוך הארון ואתם לא יודעים איפה להניח כלים שיצאו מהמדיח.

כדי לשמור על סידור פנימי של ארונות מטבח, בדגש על נגישות אופטימלית, שימו בקדמת הארון את כל מה שמשמש אתכם באופן קבוע ואילו את הפריטים שנמצאים בשימוש לעיתים רחוקות יותר, הניחו מאחור. אפשר גם להניח פריטים שימושיים, כמו כוסות קפה, מחוץ לארון – ליד הקומקום או על המדף של הסוכר והקפה למשל.

אם אתם לא אופים לעיתים קרובות, אתם יכולים למקם את התבניות בארון פנימי מרוחק, או אי שם למעלה וכן הלאה.

סידור ארון מזווה שעושה חשק להתחיל לבשל

אותו הכלל לגבי נגישות, חל גם על סידור ארון מזווה. אבל בהתאם למבנה הארון:

עומק המדפים, מספר המדפים והגבהים השונים של מדפי ארון המזווה. את המוצרים הכי פחות שימושיים, יש להניח בעומק המדף – אם יש לכם מדפים עמוקים או במדפים העליונים – אם יש לכם ארון מזווה גבוה וכן הלאה.

את המוצרים הנמצאים בשימוש יומיומי – למשל מלח, שמן, אורז, פסטה ודגני בוקר – רצוי להניח בקדמת המדפים העמוקים, או במדף הכי קרוב לגובה הכתפיים, כדי שיהיה לכם נוח וקל להגיע אליהם.

אפשר גם לסדר מוצרי מלאי לפי גובה, כדי שתדעו תמיד מה חסר ומה צריך לקנות – את בקבוקי השמן הסגורים, החומץ וכן הלאה – שימו מאחור. את קופסאות השימורים אפשר לערום לפי סוגים ולפי הגובה – כאשר מה שהכי נמוך נמצא מקדימה.

כדי לשמור על סידור ארון מזווה לטווח ארוך, חשוב להקפיד לסדר את המוצרים שאתם מביאים מהסופר – לפי הסדר הקבוע וכן לסדר אחת לחודש בערך את המוצרים והקופסאות שמשום מה לא הוחזרו למקומן הנכון במדף.

סידור וארגון ארונות מטבח שמשנה את כללי המשחק

אם אתם מצליחים ליישם את העקרונות הבסיסיים של סידור וארגון ארונות מטבח בכוחות עצמכם מגיע לכם צל"ש. מדובר על משימה לא קלה בכלל, שאפילו טובי המוחות הארגוניים לא תמיד מצליחים להתמודד איתה, בעיקר אם המטבח שלכם לא מתוכנן כל כך טוב מלכתחילה.

יחד עם זאת, ניצול נכון של חללי האחסון הקיימים במטבח, לצד רכישת פתרונות אחסון למטבח בהתאמה אישית לצרכי המטבח שלכם, יכולים לשנות לכם את החיים (לפחות במטבח).

נסו לפעול לפי ההמלצות הבאות:

 • השליכו פריטים שלא משמשים אתכם כדי לפנות מקום בארונות.
 • השתמשו בקופסאות אחסון מרובעות לאחסון מוצרים יבשים כמו פסטה, אורז, קמח וכן הלאה. יותר קל לסדר אותם בארונות ולחסוך מקום ביעילות לעומת קופסאות וצנצנות עגולות.
 • כדאי לשקול אחסון נפרד של מכסים במקום לאחסן אותם ביחד עם קופסאות פלסטיק, או סירים, למען הסדר הטוב. זה יכול להקל על איתור מכסים מתאימים לכלים שונים וגם לחסוך לכם המון מקום בארון.
 • השתמשו בפתרונות תלייה מגוונים. תלו ספלים, סירים, כפות ועוד, כדי ליצור דקורציה מעניינת במטבח, לשמור על סדר וגם לפנות מקום בארונות.
 • אם יש לכם כלים שאתם משתמשים בהם ממש לעיתים רחוקות, כלים דקורטיביים מיוחדים וגדולים, אפשר לאחסן אותם גם מחוץ למטבח. במחסן למשל.

לא רק סידור ארון מטבח - גם תאורה זה חשוב!

זה כנראה לא הדבר הראשון שתשימו לב אליו, אבל אם הארון שלכם עמוק וחשוך, יהיה מאוד קשה לשמור על סדר. לכן, אם אתם רוצים להקפיד על סידור ארונות מטבח, אבל הארונות שלכם חשוכים ועמוקים, אתם בטח לא יכולים לראות מה קורה בתוכם ולכן גם הרבה יותר קשה לשמור על הסדר. במקרה כזה, מומלץ להתקין תאורה בתוך הארון (גם אם זה נשמע לכם מוזר) כי זה בדיוק מה שיעזור לכם לשמור על סידור פנימי של ארונות מטבח לטווח ארוך.

סידור וארגון ארונות מטבח עם אביזרים מתאימים

אנחנו מאמינים שכמעט תמיד אפשר לסדר ולהסתדר עם הפריטים והרהיטים שיש לכם במטבח, אבל לפעמים, כדי להגיע למצב של סידור וארגון ארונות מטבח, כדאי לרכוש כמה אביזרים שעוזרים לשמור על הסדר הטוב – אם עדיין אין לכם אותם:

 • מעמד לסידור צלחות – יכול לחסוך המון מקום בארון הצלחות וגם לשמור על הסדר.
 • קופסאות אחסון מרובעות – הרבה יותר קל לסדר אותן בתוך הארון. הן שומרות על מקומן הקבוע בלי להתבלבל ובלי ליפול.
 • מארגני מגירות מטבח – למגירת התבלינים, מגירת הסכו"ם, מגירת הסכינים וכן הלאה – לכל מגירה אפשר למצוא מגש ארגון מתאים, ששומר על הסדר ועוזר לכם להישאר  מסודרים.
 • מתקני תלייה פנימיים לארונות מטבח – על הדלת הפנימית אפשר להתקין מתלים מיוחדים, בהם אפשר לאחסן בנוחות את חומרי הניקוי, את השקיות ואת כל הפריטים שבדרך כלל זרוקים בקרקעית הארון.
 • מתקן לסידור סירים – בתוך ארון הסירים מומלץ להתקין מתקן מיוחד לסידור הסירים, שבו לכל סיר יש מקום (וגם מכסה) לשמירה על הסדר וגם כדי למצוא תמיד בקלות את הסיר שאתם צריכים.

 לסיכום, סידור ארונות מטבח הוא תורה בפני עצמה, שיש לה השפעה רבה על מידת הנוחות והיעילות של העבודה שלכם במטבח. אבל זו ממש לא חייבת להיות עבודה  קשה, כי אנחנו כאן בשבילכם. אנחנו אוהבים את מה שאנחנו עושים ונשמח לעשות את זה בשבילכם!

צרו קשר כדי לגלות איך אפשר לשפר את איכות החיים שלכם עם סידור ארונות מטבח מקצועי!השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם