052-3002525

10 טיפים למעבר דירה קל חכם ומהיר

מעבר דירה כולל אינספור מטלות – את זה אתם יודעים. אבל מה שרוב האנשים לא יודעים, זה איך לעשות את הכל קצת יותר חלק, קצת יותר קל והרבה יותר נעים. 

צוות מולטי ווי – MULTI-WAY עם טיפים למעבר דירה שיעזרו לכם לעבור את זה בקלות!

1. מדריך למעבר דירה עם לו"ז מסודר

זה לא הדבר הכי טריוויאלי לעשות לפני מעבר דירה, אבל זה הדבר הראשון שכדאי לעשות:

היכנסו רגע ליומן שלכם ובדקו מה קורה אצלכם בחודש/חודשיים שלפני המעבר – מתי אתם יכולים לקחת חופש? סמנו ביומן את כל הימים הפנויים ותתחילו לשבץ לעצמכם את המטלות השונות:

מספר ימים לאריזת הבית (יום – חצי יום לכל חדר). יום לסידורים בירוקרטיים, כמו העברת הילדים לבי"ס חדש, תיאום עם ספקים שונים, בחירת חברת משלוחים, תיאום עם חברת אריזה למעבר דירה, צילום שעוני חשמל גז ומים, ניקיון הבית החדש והישן, הזמנת מדביר ועוד. יום לניקיון הבית החדש, יום לניקיון הבית הישן וכן הלאה.

2. איך לעבור דירה בצורה יעילה עם הציוד הכי חשוב?

כדי שיהיה לכם קל ונוח, קודם כל כדאי להצטייד בכל מה שצריך בשלב האריזה:

קרטונים למעבר דירה בגדלים שונים ועוביים שונים (קרטונים עבים לציוד שביר וכבד, קרטונים יותר דקים לציוד קל ולא שביר), לורדים (טושים פרמננטים עבים), סכין יפנית, מסקינג טייפ, יריעת פצפצים לעיטוף חפצים שבירים, גליל גדול של ניילון נצמד לשמירה על פריטים עדינים, מספר חבילות של שקיות זבל, חבילת שקיות סנדוויץ', חבילת שקיות פסגור (עם פס סגירה רב פעמי) וגם ערכת עזרה ראשונה בסיסית…

3. איך לעבור דירה בצורה מתוכננת?

כדאי לבצע מיון וסידור של התכולה, לפני שאתם מתחילים לארוז: ארגז אחד (לפחות) עבור חפצים שאפשר לזרוק לפח. ארגז אחד עם ציוד שאתם תורמים.

לאחר מכן, תתחילו לארוז לפי סדרי עדיפויות. קודם כל אורזים את החפצים והציוד שלא נמצאים בשימוש יום יומי – כל מה שנמצא במחסן, כל מה שמשמש אתכם פעם בכמה ימים, או כמה שבועות. השאירו לסוף את הציוד והחפצים הכי שימושיים שלכם.

4. איך לדאוג שיהיה לכם נוח בימים הראשונים אחרי המעבר?

ממש ביום האחרון לפני המעבר, הכינו לעצמכם כמה תיקים, כמו לפני יציאה לקמפינג – עם כל מה שתצטרכו בימים הראשונים – בגדים, מספר כלי מטבח, כלי רחצה, תיקים לבית הספר וכן הלאה.

טיפים למעבר דירה

5. איך לארוז שיהיה לכם נוח לפרוק?

כדאי לארוז לפי חדרים ואז לסמן על כל ארגז – לאיזה חדר הוא מיועד בבית החדש. כך יהיה לכם קל יותר לפרוק וגם המובילים יוכלו להניח כל ארגז בחדר המיועד לו – שלא תצטרכו לסחוב.

6. איך לבחור קופסאות מתאימות לחפצים?

כדאי לארוז חפצים שונים בארגזים מתאימים: למשל, ספרים כדאי לארוז בקרטון עבה וקטן יחסית, כדי שלא יהיה כבד מדי עבור המובילים וכדי שלא יקרע בגלל המשקל הכבד.

7. איך לא לארוז כל דבר קטן?

יש לכם שידות קטנות עם מגירות מלאות בחפצים קטנים? כדאי למיין את התכולה למען הסדר הטוב ואם אתם רוצים לשמור על סדר, אפשר גם לארוז את החפצים הקטנים בתוך שקיות פסגור, אבל להשאיר אותם בתוך המגירות שלהם. את השידה עוטפים היטב בשלמותה בניילון נצמד וכך נשאר לכם רק לפתוח את הניילון ולהניח את השידה במקום המתאים לה בבית החדש.

8. איך לארוז את המקרר?

כדאי להשתמש בכל מה שיש במקרר. לזרוק את מה שפג תוקף, או עומד לפוג תוקף. לארוז בשקיות מסודרות את כל מה שלא משמש אתכם ביום יום ולהשאיר בתוך המקרר עד לרגע האחרון. ביום המעבר, רוקנו לתוך צידנית את כל המזון הזקוק לקירור. ארזו בארגז כל מה שלא חייב קירור והעבירו הכל בצורה מסודרת לדירה החדשה.

9. איך לסדר לעצמכם שקט ליום המעבר?

דאגו כמה ימים מראש (לפחות), שיהיה לכם בייביסיטר לילדים וחיות מחמד ליום המעבר!

10. איך לעבור דירה (כמעט) באפס מאמץ?

צוות מולטי ווי MULTI-WAY – מציע מגוון שירותים מקצועיים שיעשו לכם מעבר דירה קל, נוח ואפילו נעים – 

ארגון לקראת מעבר דירה, שירותי אריזה לפני מעבר דירה, פריקה אחרי מעבר דירה, ארגון וסידור הבית החדש ועוד! כל מה שצריך לעשות כדי שיהיה לכם הרבה הרבה יותר קל, זה להרים אלינו טלפון!

אז כדי שיהיה לכם מעבר נעים ושפוי, עם כמה שפחות מאמץ – צרו קשר – אנחנו כאן בשבילכם!