052-3002525

ארגון בית

למי שיודע מה זה שירות ארגון בית, זה נשמע כמעט כמו חלום. אבל בואו נעשה רגע סדר לטובת מי שלא מכיר – הכוונה היא לא לעוזרת בית שמגיעה לנקות ולסדר, אלא לאנשי מקצוע שמגיעים כדי לעשות לכם סדר מחודש בבית, לארגן מחדש את החדרים שלכם כדי שיהיה לכם הרבה יותר נוח ונגיש להתנהל בבית, הרבה יותר נעים לחיות, מסודר יותר בראש וגם תחושה של שקט נפשי מדהים.

אז אם אתם עדיין לא בטוחי שהבנתם מה זה שירות ארגון וסידור בתים – צוות MULTI-WAY כאן כדי להסביר.

ארגון בתים אחרי מעבר דירה

הזמנת שירות של ארגון וסידור הבית נפוצה בעיקר במקרים של מעברי דירה – שירותי מיון ואריזה מקצועיים אבל גם פריקה וארגון בבית החדש, כדי להקל על המעבר, לחסוך לכם זמן ומאמץ, לאפשר לכם לחזור מהר לשגרה, אפילו בלי להפסיד ימי עבודה ולעבור לגור בבית כמה שיותר מסודר ונעים. 

אבל שירותי ארגון וסידור בתים הם ממש לא בלעדיים רק למעברי דירה.

מה כלול בשירות ארגון בתים מקצועי?

ארגון וסידור בתים יכול לכלול מגוון רחב של שירותים – בהתאם לאורח החיים שלכם, בהתאם למה שקורה אצלכם בבית ובעיקר – בהתאם למה שאתם רוצים וצריכים. זה עשוי לכלול ארגון ומיון של ניירת, מיון וארגון מחדש של צעצועים וחפצי נוי, סידור ארונות מטבח והמלצות על רכישת פריטי אחסון יעילים חדשים, סידור מדפים ברחבי הבית, סידור ארונות בגדים, ארגון מחדש של מחסנים, חדרי שינה ואפילו מקלחות ושירותים.

המטרה היא למקסם את היעילות של מקומות אחסון בבית, להוסיף חללי אחסון מתאימים לצרכים ולתקציב שלכם, לארגן מחדש חדרים שלא משרתים אתכם ביעילות ובכלל – לעשות שיהיה לכם יותר נעים בבית. זה קצת דומה לשירות עיצוב פנים והום סטיילינג, אבל בלי לקנות לכם המון רהיטים חדשים ופריטי עיצוב, אלא בעיקר לנצל טוב יותר את הקיים.

חברות לארגון וסידור הבית מקדישות גם זמן ללמד אתכם (אם תרצו) איך להתנהל בבית בצורה מסודרת לטווח ארוך, כדי שיהיה לכם יותר נוח, כדי שלא תבזבזו זמן על חיפוש חפצים, כדי שהבית יהיה מותאם בצורה מושלמת לצרכים של כל מי שגר בו.

ארגון בית

הערך המוסף של ארגון בית

כולם מכירים את המונח פנג שואי – זוהי תורה עתיקת יומין מהמזרח, העוסקת בחשיבות של סידור וארגון הסביבה הפיזית והמשמעות העמוקה שיש לה. למעשה, גם ביהדות קיימת חשיבות גדולה לתהליכי ארגון וסידור הבית – הרי זה מה שכולנו מתבקשים לעשות לקראת פסח!

אם חושבים לרגע על ארגון בית לקראת פסח – זה דומה מאוד לשירות ארגון בית מקצועי:
מיון חפצים מיותרים שאינם בשימוש, ניקוי מדפים וחפצים ישנים, סידור מחדש של מקומות אחסון ועוד. כל זה אמנם מיועד באופן רשמי לנקות את החמץ מהבית אבל אם חושבים על זה לרגע – סידור הבית לקראת פסח משחרר אתכם מהרגלים ישנים, מחפצים, מחשבות ובחירות שאתם כבר לא צריכים וגם מפנה לכם מקום לדברים חדשים, לרגשות חדשים, אפילו למערכות יחסים חדשות.

לפי פנג שואי, סידור וארגון בתים משפיע באופן חיובי על היחסים שלכם עם הסביבה, על האיזון הרגשי והפיזי, על הבריאות ועל המצב הכלכלי ובעצם – על כל היבטי החיים.

טיפים לארגון וסידור הבית

אם תחליטו שלא להיעזר בשירותי ארגון בית מקצועיים, צוות MULTI-WAY מציע כמה טיפים מקצועיים שיעזרו לכם לעשות את זה בעצמכם:

1. הכינו טבלת משימות, עם כל המטלות שאתם רוצים לבצע לטובת סידור הבית. מומלץ לכתוב תאריכי יעד לכל משימה, פשוט כדי להבטיח שתעמדו בה ותבצעו אותה בזמן סביר.

2. לאחר מכן יש למיין את כל מה שיש לכם בבית – בגדים, צעצועים, חפצי נוי וכלי מטבח – בכל קטגוריה יש חפצים שאתם כבר לא צריכים, שאתם יכולים לתרום או לזרוק. כדאי לעבוד בצורה מסודרת, למיין כל חדר בנפרד ורק כשמסיימים – לעבור לחדר אחר.

3. למיין צעצועים – למיין זה לא רק להחליט מה הולך לאשפה, מה לתרומה ומה נשאר, אלא גם לסדר לפי קבוצות. למשל את הצעצועים של הילדים כדאי למיין לפי סוגים – הכינו קופסה לחיות פלסטיק, קופסא לקוביות עץ וקוביות לגו, קופסא לבובות פרווה, קופסה לבובות פלסטיק וכן הלאה. לא פחות חשוב – לדאוג לפתרונות אחסון מתאימים, שיש בהם מספיק מקום לתכולה הרלוונטית.

4. מיון וסידור ניירת – גם כאן חשוב לעשות סדר, לזרוק מה שלא צריך ולמיין לפי קטגוריות. לאחר המיון – סדרו כל קטגוריה בתיקייה מסודרת משלה ואל תשכחו לכתוב עליה מה יש בפנים.

5. סידור חדר ארונות בגדים ונעליים – קודם כל ממיינים – מה נשאר, מה תורמים ומה זורקים. לאחר מכן, ממיינים שוב – לפי עונות השנה, לפי מידת השימוש (בגדי עבודה ובית ספר לעומת בגדים לאירועים). מנקים את המדפים בארונות ומחזירים את הבגדים והנעליים לפי מידת השימוש בהם – מה שיותר שימושי שמים במקום יותר נגיש ולהיפך.

6. סידור המקרר – מוציאים הכל החוצה וממיינים. לאחר מכן מנקים היטב את המדפים והמגירות ורק לאחר מכן מחזירים פנימה בצורה מסודרת לפי קטגוריות לכל מדף – מוצרי חלב, מוצרי בשר, ירקות, פירות וכן הלאה.

7. סידור מגירות כלליות – המגירות של השידה בחדר השינה, מגירות בחדרי הילדים ואפילו מגירות במטבח, שאתם רגילים לזרוק לתוכן חפצים בלי היגיון ובלי סדר. את המגירות האלה יש לרוקן, לנקות היטב ואז לחלק את החפצים לפי קטגוריות, לארוז אותם עם גומיות, או סלסלות קטנות ורק אז להחזיר בצורה מסודרת.

לסיכום

ארגון וסידור הבית הוא משימה חשובה, שכדאי להקדיש לה לפחות כמה ימים בשנה, לטובת השקט הנפשי שלכם וגם לשיפור משמעותי של איכות החיים שלכם. אבל אם המשימה הזו לא ממש בשבילכם – אנחנו יכולים להבין. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן! צרו קשר עם צוות MULTI-WAY ונשמח לעמוד לרשותכם!

יעניין אותך גם:
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם